אני גם רוצה לכתוב כתבה !

עיתון הפאזל מעוניין להיות קהילה ובמה לשיתוף , מקום של כל אחד לבטא את עצמו ולשתף עם כולם תחומי עניין, רעיונות ודעות. לכן אנו מעודדים כל אחד לכתוב ולפרסם כתבות משלו. אבל כיצד ?


 1. תכתבו את הכתבה במחשב - לא צריך לשלוח מסמך WORDS או כל דבר בסגנון , ניתן לכתוב את הכתבה ישירות דרך המייל. 
 2. אל תשכחו להוסיף תמונה או סרטון -  תמונה קל להעלות יחד עם הדואר. בשביל להעלות סרטונים לא מהמחשב שלכם , תרשמו קישור YouTube לעבר הסרטון שאתם מעוניינים שיופיע. על מנת להציג סרטון שלכם , כתבו בכתבה הערה איפה אתם רוצים שיופיע כל סרטון וצרפו את הסרטון יחד עם הדואר.
 3. תשלחו לעבר הכתב שלדעתכם מתאים - מומלץ שתשלחו את הכתבה לעבר כתב שפעיל במערכת על מנת שהכתבה תעלה במהירות, אם חשוב לכם אופן העריכה שלחו לכתב שאתם אוהבים את סגנון הכתיבה שלו או שהנושא שהוא כותב עליו מתאים.

שאלות ותשובות:

ש: שלחתי ועדין לא פורסם . מה קורה ?
ת: אנו עושים את מיטב המאמצים לשלוח כתבות של קוראים עם עדיפות ראשונה. אומנם אנו מנסים לתזמן את הפרסום בצורה מדורגת , על מנת לא לקחת את "אור הזרקורים" מאף אחד. אם פורסמה היום כתבה שלך ככל הנראה תפורסם מחר. בנוסף שים לב למי שלחת , לא כל הכתבים פעילים באותה מידה ובעלי אותם אמצעים. אם עבר שבוע ולא קיבלת תשובה, שלח/י את הכתבה למישהו אחר.

ש: הכתבה שפורסמה שונה מעט ממה שכתבתי. למה ?
ת: אנו מבצעים עריכה קלה כאשר צריך. אנו מעוניינים להעלות תוכן כמה שיותר איכותי ומכבד. אם היו חסרים דברים כגון תמונות ואנו יודעים מאיפה להביא אותן , אנו נבחר תמונות מתאימות. אם הניסוח היה דל או לא מותאם אנו נשנה אותו. במקרה ועשינו שינוי שאת/ה לא מרוצה ממנו , אתה יכול לשלוח בקשה לעריכה מחדש דרך המייל לעבר הכתב עליו שלחת, או אל רז המשמש בתור עורך ראשי.

ש: קיבלתי הודעה לשכתב. מה עלי לעשות ?
ת: לפעמים כתבה בעלת תוכן שחשוב לפרסם אך כתובה עם ניסוח לא טוב, חסר תוכן חשוב או לא מובנת. בדרך כלל אנו נערוך את הכתבה עם הבעיות קטנות ,אך אם אנו חושבים שהתוכן שחסר אמור להגיע ממכם, אנו נשלח בקשה לשכתוב. אין זו אומרת לכתוב הכל מחדש , בדרך כלל נציין מה חסר וכל מה שעליכם לעשות זה להוסיף ולשנות את מה שצוין.
לדוגמה: שלחת חידון מעולה, אך שכחת לכתוב הוראות. אתה אמור לקבל בקשה לשכתוב עם ההערה שחסרות הוראות. כל שעליך לעשות זה להוסיף הוראות ולשלוח שוב.

ש: אני מת לראות מה אנשים יכתבו בתגובות ! מה אני יכול לעשות ?
ת: תספר לחברים שלך על כך שכתבת כתבה ושחשוב לך שהם יראו אותה ויגיבו. ככל הנראה גם להם חשוב, הם פשוט לא יודעים שכתבת. בכך אתה גם עוזר לאחרים , כאשר אנשים באים לראות כתבה שלך בדרך הם יראו כתבות של אחרים. כמה שיותר יכנסו, כמה שיותר תכתוב וכמה שיותר תשתף כך לכולם יהיה יותר טוב.

בהצלחה ,
מערכת עיתון הפאזל 


13 תגובות:

 1. תשובות
  1. והאם מותר לי לכתוב? :P
   אני ממשיך לקבל כתבות במייל אז אתם עושים לי חשק

   מחק
  2. כמובן שאתה יכול להעלות כתבות ולהגיב בתגובות ירין, לכן אתה עדיין חשוב לנו. מאוד מתגעגעים.

   מחק
  3. כן,למה לא ...רק תעדכנו בבקשה

   מחק
 2. צריך לעדכן כי השנה יש חברי צוות חדשים. בר

  השבמחק
 3. אני לא רוצה לכתוב יקיר מלך

  השבמחק
 4. ולמה המורים עורכים את זה

  השבמחק
 5. ולמה אין מדור הרכילות ולמה אין מדור הספורט ולמה אין מדור מכוניות

  השבמחק
 6. איפה הכתובת שלי זה לא פייר

  השבמחק
 7. ולמה אין אפליקציה לא פאזל

  השבמחק
 8. תגובה זו הוסרה על ידי מנהל המערכת.

  השבמחק